Produktbeskrivning
Ovo E4 är en minimalistisk och kraftig dildovibrator till dig som är på jakt efter en stilren och inte minst effektiv vibrator till njutningsfulla ensamstunder.
Dildovibratorn är designad med silkeslent silikon på ovansidan och len, glänsande ABS-plast nedtill. Detta ger en kittlande dubbelsensation av två material samtidigt när du njuter av vibratorn.
Du kan också prova att kyla ned den införbara delen av dildon eller värma upp den i en liten skål med kallt eller varmt vatten. Njut sedan av helt nya, kittlande sensationer invändigt eller utvändigt vid klitorisstimulering.
Växla enkelt mellan de 7 stimulerande programmen och 6 hastigheterna. Vibratorn är dessutom vattentät och uppladdningsbar och kommer 80% fullt laddad vid leverans. Du kan leka 1 timme på 2 timmars laddning.
Ovo produceras i Tyskland och producenten erbjuder 15 års garanti på produkten - läs mer på förpackningen.
Detaljer
MATERIAL: Silikon och ABS-plast.
FTALATFRI: Ja.
LÄNGD: 22 cm, varav 13 cm kan föras in.
BREDD: Max. 3,1 cm.
VATTENTÄT: Ja.
UPPLADDNINGSBAR: Ja, USB-laddare ingår.
VIBRATIONSNIVÅER: 7 olika vibrationsmönster och 6 hastigheter.
GRÄNSSNITT: Ergonomisk panel med 4 knappar.
Skriv din egen recension och vinn sexleksaker för 500 kr. Läs villkoren här.