Kundrecensioner (0)En liten mängd räcker långt. Behaglig att använda, irriterar inte.
Bra erfarenhet! Allt gick smidigt :-)
När jag köpte artiklarna var leveransen oklanderlig. Men de ursprungliga tidsfristerna följdes inte. Företaget återbetalade snabbt en del av min betalning. Jag tycker det är ärligt och mycket hedervärt. Tack SINFUL. Jag är nu helt nöjd.
Bästa smörjmedel jag någonsin har använt!!! Ingen lukt eller smak! Fantastiskt glid!!!!!! Rekommenderas varmt!!!!
Vi har provat många glidmedel under tidens lopp, speciellt för att min flickvän är ganska känslig och tycker att vissa glidmedel kan svida lite. Det har också varit några som jag inte tålde, men den här från Bioglide är helt perfekt, då den inte gör ont varken henne eller mig. Vi har använt det i flera år nu och tänker inte använda något annat :)
FavoritreglageLiukas lätkä - 27. jul. 2019 Vi använder inte längre andra sliders. Vi använder den här varje dag. Andra produkter verkar torka snabbt och lämnar strategiska fläckar obehagligt klibbiga. Jag rekommenderar detta till alla
Underbart glidmedelAnette Magnussen - 23. jul. 2019 Riktigt skönt glidmedel och inga allergiska reaktioner från varken mig eller min man.
Tror jag är allergisk mot något i glidmedlet, och den smakar och luktar konstigt. Glider riktigt bra dock, men rekommenderar den ej till oralsex då smaken är lite lakritsaktig(fast inte en bra lakrits). Men det är vad jag tycker. Eftersom jag tror att jag är allergisk mot något i denna produkt köper jag den inte igen, men är väldigt känslig mot olika produkter så jag tror inte många kommer ha problem med denna!
Glidmedlet har ett långvarigt glid, så du behöver bara smörja in dig en gång. Det är också allmänt återfuktande och irriterar inte alls. Den enda nackdelen är att det är lite klibbigt om jag inte hoppar in i duschen när jag är klar, men det är ett minimalt problem.
Joydivision BIOglide Glidande hjälpmedel Det fick mig att känna mig lite rörig, det var första gången jag upplevde det.
Letade länge för det måste vara naturligt. Glidningen är rimlig, men en lite konstig lukt. Och så irriterande att det fläckar ner sängkläderna.
Bara det faktum att det är ekologiskt är härligt. Coolt att när det behövs glidmedel, att man kan göra valet att vara bra mot sig själv och pojkvännen, genom att bli av med alla möjliga kemikalier. Fungerar riktigt bra både för strap on och för sex i allmänhet. Skönt att den är luktfri, och som vi upplever den - svår att använda och känns bekväm att använda till skillnad från andra vi har använt tidigare.
Detta glidmedel är mycket tillfredsställande eftersom det glider mycket bra, både under sex och när du använder leksaker. Det är luktfritt, vilket jag personligen uppskattar, och det känns helt naturligt, både för mig och min pojkvän. Jag har precis fått min andra tub och skulle definitivt rekommendera den till alla.
Det är trevligt att människor inom sexområdet också tänker på oss veganer. Jag är supernöjd med glidmedlet och använder BARA denna. Det glider bäst med sexleksaker, men det har även varit riktigt skönt när jag har använt det under sex