Snabb och diskret leverans
Fri frakt vid köp över 700 kr
  • Snabb och diskret leverans
  • Fri frakt vid köp över 700 kr
Intimate Earth Melt Värmande Glidmedel 120 ml var 1

Intimate Earth Melt Värmande Glidmedel 120 ml

249,00 kr
Inkl. moms
I lager

Leverans: 1-4 vardagar

Fördelar

Fri frakt - när du handlar för över 700 kr

Översikt

Intimate Earth Melt Värmande Glidmedel ger en intensiv och värmande upplevelse.

Melt värmande glidmedel innehåller bark och naturliga plantextrakt, som bidrar till att skapa den värmande effekten när det kommer i kontakt med huden.

Glidmedlet är vattenbaserat och kan användas tillsammans med alla sexleksaker.

Melt värmande glidmedel är ekologiskt och kondomsäkert.

VarumärkeIntimate Earth
Vikt (g)170
Volym (ml)120
IngredienserAqua (water), Plant Derived Glycerin, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Extract, Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract, Alcohol
GlidmedelsbasVattenbaserat
Glidmedlets egenskaperVärmande, Oparfymerad, Vegansk
FärgKlar
MålgruppMan och man, Män, Kvinna och man, Kvinna och kvinna, Kvinnor
SpråkEngelska, Franska, Tyska, Spanska, Nederländska
SKU10126
ProduktsäkerhetVisa produktinformation
0.0
0 kunder
5
4
3
2
1
Kundrecensioner (0)
Start
Varmende glidecreme - 25. oct. 2021
Skulle kunna värma mer, men är bra för nystartare
Maskinöversättning från sinful.dk
Intimate Earth Melt
Buggi - 26. dec. 2018
Gott och varmt
Intimate Earth Melt
Buggi - 25. dec. 2018
Mjukt och varmt.
Extremt bristfällig och/eller vilseledande varudeklaration.
John - 4. mar. 2015
Enligt produktbeskrivningen ska Intimate Organics 'Warming Lubricant' vara ett glidmedel som ger en intensiv och värmande upplevelse och som ska dofta svagt av honung - eller nypon eller rosenblad - enligt några recensioner. Men jag är personligen djupt besviken på både den ena och den andra aspekten: 'Den värmande effekten' är helt frånvarande och doften är helt neutral och/eller mild .. Jag har å andra sidan betydligt bättre erfarenheter av Sweden 'Fruity love'. Den fungerar både intensivt, värmande och doftande – av jordgubbar.
Riktigt dålig
Michael - 19. jan. 2015
En stor besvikelse ingen värme och kalla det för glidmedel förstår jag inte. För det är total avsaknad av glid.så vi är inte nöjd.
Varm
Mette K. - 14. may. 2013
Sexigt glidmedel som känns riktigt bra att använda. Det är häftigt att det finns ekologiska glidmedel nu, man känner sig extra bortskämd när man använder det. Glidet är bra och jag gillar även doften. Det är inte konstgjort som många andra glidmedel.
Kraftigt parfymerad
Nybegynder i legetøj - 10. may. 2013
Det står att den luktar honung, men jag tänker mer på rosenblad, kanske till och med den där lite söta "parfymen" man gjorde av nyponblad i vatten som barn. Tyvärr lämnade den en doft på mina leksaker. Om du är van vid ett doftfritt universum och inga parfymer i tvättmedel etc. är det förmodligen för starkt. Konsistensen är väldigt flytande, så det rinner lätt av leksakerna och sedan har du det i sängen. Å andra sidan har den en mycket bra och varaktig smörjande effekt, så du behöver inte smörja in dina leksaker igen. Det förblir smurt och känns bra på huden!
Maskinöversättning från sinful.dk