Kundrecensioner (0)Nu finns det krut i pumpen!Kokeillaan nyt tämäkin lopulta - 22. sep. 2025 Röret ser verkligen stort ut och det finns så kallat "spelrum" garanterat tillräckligt! En utmärkt apparat för dem som verkligen är välutrustade. Det krävs lite övning i början för att få det helt tätt. Utgångsläget är nu 20/5 cm. Tre tätningar i olika storlekar ingår.
Raka bort håret vid roten och utan glidmedel får man ett riktigt tätt sug. Man kan enkelt suga in den utan glidmedel och lika lätt ta ut den igen genom att släppa på undertrycket. Det enda man måste vara försiktig med är att kulorna inte hamnar i röret... det kan faktiskt hända. Detta är min första pump och den motsvarade helt mina förväntningar.
mycket bra uppfyller mina förväntningarJac l'élégant - 12. jan. 2022 Först hade jag mina tvivel, men efter flera användningar levde den upp till mina förväntningar. Jag rekommenderar den.
Enkel att använda och ger så mycket tryck du vill ha och mer därtill. Var dock försiktig och överanvänd inte - det kan orsaka brustna blodkärl och i förlängningen blodfyllda blåsor på ollonet. MEN som sagt, det är en bra produkt som levererar det den ska, och därför får den 5/5 av mig.
Bra och skön underlättar att det finns en pump handtag. Kan krävas lite övning innan man uppnår resultat men påskynda sakta. Denna är mer för dom som har pumpat förut och vill uppnå mer i storlek.
Man kan ana kraften som är tänkt, men pumpen är bara inte tillräckligt stark, så man känner att det tar för lång tid i förhållande till kraften.
Fick fram undertrycket effektivt och smidigt, men "sleeven" var galet stor, 10 gånger mindre skulle räcka. Som tillägg 3 olika öppningsstorlekar.
Hyfsat material. Bra sug/vakuum. De tre olika storlekarna på hylsorna är mycket praktiska. Texten på cylindern är onödig, men förmodligen lätt att ta bort med aceton/nagellacksborttagningsmedel.
Förmodligen inte för mindre penisar. Pumpar upp i den takt du vill. Det går att gå omkring med den men ta inte loss handtaget. Den suger så kraftigt du vill. Alla tillsatserna funkar men akta dig när du använder den största, då kan pungkulerna följa med in. Inte för att det gör ont men kan kännas obehagligt om de klämmer mot kanten. Själv använder jag den en hel del och jag lovar du kommer att bli både stor och tjock. Dock inget för mindre storlekar på penisen. Har inte fyllt den helt ännu men är på väg. Säkrast att skynda långsamt.
Pumpen i sig är jättebra och för den mer erfarna pumparen är den helt lysande. Till denna pump bör man helst köpa en ordentlig packning direkt, paketet är ganska tunt och testiklarna glider lätt in i röret.. med en tjock munkpackning väldigt häftigt.. enda minuset är pistolgreppet. Det gnisslar som galen, även grannarna vaknar upp till visselpipan. Jag vet inte om pistolen är defekt, eller om det är en typfel. Annars fungerar det, du får bra sug och inga märken på penis, som med en mindre pump.
Jag hade hoppats på en tillfälligt svullen och något bredare penis efter att ha använt produkten, men resultatet var nedslående dåligt. Provade de olika "hylsorna" och varierande tryck men det gav inga resultat. Köp inte